SİTE KULLANIM ŞARTLARI, KURALLARI VE KISITLAMALARI

Bu Site’nin kullanımı aşağıda yer alan şartlara, kurallara ve kısıtlamalara tabi olup, kullanıcı olarak Site’ye giriş yaptığınız anda aşağıdaki koşulları kabul etmiş sayılırsınız:

Kalori Sepeti, günlük kalorinizi, kalori ihtiyaçlarınızı kontrol etmenize ve hesaplamanıza yardımcı olabilecek bir mobil uygulamadır. Bu Sitede yer alan bilgiler ve tavsiyeler uzman diyetisyenler tarafından verilmiş olsun ya da olmasın hiçbir zaman bir doktor tedavisinin yerini tutmaz. Sitede yer alan bilgiler hiçbir şekilde tıbbi bir tanı veya teşhis anlamına gelmez. Site hiçbir surette kullanıcıların ilaç tedavilerine başlamalarını veya mevcut ilaç tedavilerini veya doktor kontrollerini bırakmalarını önermemektedir. Sitede yer alan bilgiler sağlık, diyet ve sair konularda sizin sağlık geçmişinizi bilen kendi doktorunuzun veya başkaca uzman bir sağlık görevlisinin vereceği tavsiyelerin yerine geçmeyecektir.

ŞİRKET, Sitenin aksama olmadan tüm Kullanıcılara iletilmesi için gerekli önlemleri almaya çalışmaktadır. ŞİRKET, kalori bilgisi, içerik, genel ürün açıklamaları dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmaksızın Sitede yer alan her türlü bilgiye en güncel şekilde Sitede yer vermek için çaba göstermektedir. Ancak Sitede yer alan her türlü bilginin doğruluğu, eksiksiz olması, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette ŞİRKET tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir. Kullanıcı hiçbir şekilde Sitede yer alan bilgilerin ve/veya hizmetlerin hatalı olduğu ya da bu bilgilere istinaden zarara uğradığı iddiasında bulunamaz. Bununla birlikte Sitede mevcut ya da oluşabilecek hatalar veya aksamalar ile ilgili herhangi bir garanti verilmediği gibi ŞİRKET Site’nin kullanımına ilişkin hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.

Site, bağlantı linki verdiği, banner görüntüleme yoluyla veya başka herhangi bir şekilde Sitede yayınladığı, tanıtımını yaptığı ürünlerin ve/veya hizmetlerin içeriği veya kalitesi ile ilgili hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Aynı şekilde herhangi bir ürün veya hizmetin bu Sitede yayınlanması veya tanıtımı yapılması ürün veya hizmetlerin hiçbir surette Site tarafından tavsiye edildiği anlamına gelmez.

Sitede yer alan tüm bilgiler, ürünler, hizmetler ŞİRKET tarafından herhangi bir garanti olmaksızın oldukları gibi sunulmaktadır. ŞİRKET, Sitenin, sunucunun veya Site tarafından gönderilen bir elektronik postanın virüs veya başkaca zararlı içerikleri içermediği yönünde bir garanti vermemektedir. ŞİRKET, Sitenin virüs ve benzeri kötü amaçlı yazılımlardan arındırılması amacıyla gerekli gördüğü tedbirleri almıştır. Ancak ŞİRKET Sitenin güvenliği ile ilgili konularda hiçbir garanti ve taahhüt verememektedir.

Kullanıcı, Siteyi ve Sitede yer alan hizmetleri, hiçbir şekilde kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız ve taciz edici ve başkalarının fikri ve telif haklarını ihlal edecek şekilde, ülke çapında ya da uluslararası düzeyde hukuka aykırı bir amaç için kullanamaz, almakta olduğu hizmetleri üçüncü şahısların kullanımına sunamaz, kiralama veya satışa arz etme gibi hiçbir türlü ticari faaliyete konu edemez. Ayrıca, Kullanıcı başkalarının hizmetleri kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı spam, virüs ve sair zararlı faaliyet ve işlemlerde bulunamaz. ŞİRKET, Sitede suç teşkil eden veya edecek, hukuka ve ahlaka aykırı, rahatsız edici her türlü bilgiyi veya malzemeyi değiştirme, yayınlamama, yayından kaldırma ve bu hareketlerde bulunan Kullanıcı veya Üyelerin üyeliklerini sona erdirme veya dondurma veya siteye erişimi engelleme hakkına sahiptir.

Sitenin işlemez hale gelmesini, ciddi ölçüde yavaşlamasını veya yazılım ve donanım sistemlerinin zarar görmesini amaçlayan her türlü davranış ve işlem yasaktır. Otomatik programlar kullanılarak çok sayıda sorgu veya üyelik kaydı yapılması veya otomatik yöntemlerle siteye çok sayıda talep veya bilgi gönderilmesi de bu yasağa dahildir. Site tarafından bu gibi faaliyetlerde bulunulduğu tespit edilen kullanıcıların siteye erişimi engellenerek yasal işlem başlatılacak ve doğacak tüm hukuki ve cezai yükümlülükler tamamen ve münhasıran Kullanıcıyı bağlayacaktır.

Kullanıcı, Siteyi kullanırken üçüncü kişilerin yasal haklarını ihlal etmemekle yükümlüdür.

ŞİRKET, Sitenin kullanılması nedeniyle kullanıcının bilgisayarına, yazılımına, ağlarına veya başkaca ekipman ve aksesuarlarına doğrudan veya dolaylı olarak gelebilecek zararlardan hiçbir surette sorumlu tutulamaz.

Bu Sitede yayınlanan tüm bilgiler, tavsiyeler, uygulama, yorum ve görüntüler kullanıcıları bilgilendirme amaçlı olup, herhangi bir tedavi, tanı, ilaç veya sağlık görevlisine yönlendirme amacı taşımamaktadır. Sağlık problemleriniz ile ilgili doğru sonuca ulaşabilmeniz için lütfen doktorunuza başvurunuz.

Kullanıcı olarak siteye giriş yaparak, burada yer alan kullanım şartlarını ve sınırlamalarını okuyarak anlamakta ve yukarıda belirtilen hüküm ve koşulları kabul etmiş olmaktasınız. Burada sayılan taahhütlere aykırı tutum ve hareketleriniz nedeniyle ŞİRKET, diğer kullanıcılar, üçüncü kişiler veya yetkili merciler nezdinde karşılaşacağınız dava, tazminat ve sair tüm taleplerin doğrudan muhatabı olduğunuzu ve ŞİRKET’in bu hususta herhangi bir sorumluluğu bulunmadığını kabul, beyan ve taahhüt etmiş olmaktasınız.